Mule z domowym makaronem

PRZEPIS

Mule dokładnie opłukujemy pod zimną woda oraz dokładnie oskrobujemy nożem z możliwych nieczystości. Mule otwarte wyrzucamy gdyż prawdopodobnie są już martwe.
Możemy to sprawdzić stukając lekko w muszle – żywy powinien się zamknąć.

Kroimy w kostkę 3 pomidory, pół cebuli i 3 żabki czosnku, które smażymy na oliwie z oliwek, a po 5-7 min dodajemy puszkę pokrojonych pomidorów Dodajemy ok. 200 ml białego wina, a po delikatnym zredukowaniu dodajemy 50dag masła.
Po zagęszczeniu sosu doprawiamy solą i pieprzem.

Na blat wysypujemy ok 0,5 kg mąki,z której formujemy kopczyk, do środka wbijamy dwa jajka, łyżeczkę oleju, sól oraz łyżkę mleka. Stopniowo łączymy składniki do momentu powstania ciasta, które następnie wyrabiamy ok. 10 minut. Dalej zwijamy ciasto w folię spożywczą i wstawiamy do lodówki. Po ok. 30 min wyciągamy ciasto, chwilę wyrabiamy i dzielimy na dwie porcje. rozwałkowujemy ciasto na grubość ok. 3mm i kroimy w ulubione paski. Gotujemy aldente w gorącej osolonej wodzie.

Do sosu wrzucamy mule i chwilę gotujemy a następnie dodajemy ugotowany makaron.

Gotowe danie serwujemy na talerzu, posypując startym parmezanem i koniecznie świeża bazylia.

Składniki: 2 średnie pomidory, 3 duże ząbki czosnku, 1 cebula, puszka krojonych pomidorów, świeże mule, sól, pieprz, odrobina oliwy z oliwek, 50g masła, makaron domowy parmezan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *